O nás

S včelárstvom som sa začal zaoberať, keď som mal 18 rokov. V rodine sme nemali včelára, ktorý by mi vedel poradiť, tak som sa rozhodol, že navštívim najstaršieho včelára v Šamoríne pána Štefana Bíroa. Za všetky moje vedomosti o včelách vďačím jemu, rád ma učil, naučil ma pristupovať k včelám a prírode s rovnakou úctou ako k ľuďom. Záujem mladých ľudí o včelárenie je malý, ani on nemal komu odovzdať svoje celoživotné skúsenosti. Bol to osud, že sme sa našli. Za všetko mu veľmi ďakujem!

Začínal som zo 6 včelstvami a dnes ich mám 60. Našiel som aj vhodné stanovište pre včelstvo a to blízko Dunaja. Cez včiel som sa priblížil ešte viac k prírode a začal som študovať všetko o včelách, stromoch, bylinkách… a potom ma to už chytilo! Dnes mi už musí pomáhať celá rodina. Čiže sa pomaly rozrastáme na rodinné včelárstvo, kde každý má svoju úlohu.

Pri príprave medu je prvoradá kvalita, bol by som rád keby naši zákazníci boli vždy spokojný a zdravý. Najlepšie je vždy konzumovať med priamo od včelára a z oblasti, kde žijeme, čiže lokálny med – vyprodukovaný na Žitnom ostrove – tak prečo nie práve zo Šamorína? – Med zo Žitného ostrova nazývaný aj oko Žitnoostrovské tekuté zlato! Niekde som čítal, že tak ako ľudia majú svojho lekára, mali by mať aj svojho včelára!

Týmito slovami Vás chcem osloviť, aby ste si pozreli našu web. stránku, naše video, fotky a ponuku produktov. Ak máte nejaké otázky, rád Vám na nich odpoviem a poradím. V našej ponuke nájdete med: agátový, lipový, kvetový, repkový, pastovaný, ale aj produkty ako: včelí peľ, propolis, materská kašička, včelí vosk, sviečky, medové mydlá a pravdaže nemôže chýbať ani medovina.

Nesmieme zabudnúť, že včelárstvo patrí medzi najstaršie remeslo, ktoré treba zachovať, tak ako aj iné ľudové tradície, aj z hľadiska budúcnosti.

S úctou včelár
Tibor Brunczlík

Naše úle